Persoonlijke hulpmiddelen
U bent hier: Home Evenementen en agenda Evenementen Partners Verleden 2 juni - CBS, NPSO en NPO seminar ‘surprise or survey’

2 juni - CBS, NPSO en NPO seminar ‘surprise or survey’

‘Voor of tegen een kandidaat-premier’, ‘veel of weinig zetels voor een partij’, ‘het percentage minderjarige maagden in Nederland’, ‘de voorkeur voor een bepaald product of dienst’ of het oordelen over ‘het winnen van een gigolo bij een abonnement’. De uitslag op deze (internet-) enquêtevragen en de reacties in de media en van de gemiddelde Nederlander scheppen ‘de illusie van het hebben van eenduidige vragen en cijfers’.

Wat
Wanneer 02-06-2010
van 14:00 tot 16:30
Waar Beurs van Berlage, Amsterdam
Voeg agenda item toe aan kalender vCal
iCal

Op woensdag 2 juni aanstaande organiseren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Nederlandstalig Platform voor Survey-Onderzoek (NPSO) in samenwerking met het Nederlandse Publieke Omroep (NPO) het seminar 'Surprise of survey', over de effecten van publiciteit en kwaliteit van (internet)surveyonderzoeken en opiniepeilingen. Doel van de dag is met elkaar te discussiëren over de mogelijkheid om snelheid en aantrekkelijkheid van nieuws te koppelen aan kennis over en vormen van kwaliteitcriteria voor surveyonderzoek. Gastsprekers zijn onder andere Tom van Dijk (Intomart GfK), prof. Jelke Bethlehem (UvA, CBS), prof . Jaak Billiet (Leuven).

Informatie over het gehele programma volgt spoedig.
Aanmelding: www.cbs.nl/seminarsurvey

De eerder aangekondigde NPSO bijeenkomst op 2 juni komt hiermee te vervallen.