Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie

Onderdelen

MOA Ombudsman

— gearchiveerd onder:

Minister verwijst naar MOA-Ombudsman

Medio december 2011 heeft de MOA Ombudsman een persbericht uitgestuurd over de uitvoering en presentatie van onderzoek dat door een drietal politieke partijen via de eigen site werd uitgevoerd. Uit dat onderzoek van de MOA Ombudsman bleek dat er nog al wat vraagtekens bij de kwaliteit van die onderzoeken gezet konden worden.  Een van de politieke partijen betrof de SP. Onderstaand één van de vragen die de SP aan de minister stelde en bijgaand zijn antwoord.

2011Z27219

Vragen van de leden Kooiman en Ulenbelt (beiden SP) aan de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid over het bericht dat de crèches leeglopen (ingezonden 22 december 2011)
Vraag 5:
Wat is uw reactie op de verwachting van de FNV dat waarschijnlijk 15% van de ouders zal stoppen met werken?
Antwoord 5:
De conclusie dat waarschijnlijk 15% van de ouders zal stoppen met werken is gebaseerd op een enquête die via de website van FNV en Abvakabo FNV onder ruim 1000 ouders is gehouden. De representativiteit van het onderzoek is twijfelachtig. Vooral respondenten met een uitgesproken mening doen mee. De MOA-ombudsman roept dan ook op om dit soort enquêteresultaten kritisch te beoordelen*. De MOA, Center for Information Based Decision Making & Marketing Research, is een vereniging van bedrijven en instellingen die zich bezighouden met Market Research en Marketing Intelligence. MOA zet zich in om de kwaliteit van onderzoek en statistiek te verbeteren en stelt daartoe samen met andere brancheorganisaties gedragscodes op.
Het in de FNV-enquête geuite voornemen van een aantal ouders om te stoppen met werken, hoeft niet te betekenen dat ze dat ook daadwerkelijk doen. Ouders hebben bijvoorbeeld de mogelijkheid om voor informele opvang te kiezen. In 2011 zijn ouders meer gaan betalen voor kinderopvang, maar dat heeft volgens uitvoeringscijfers van de Belastingdienst niet tot een daling van het gebruik van formele kinderopvang geleid.

* MOA persbericht 12 december 2011, ‘MOA Ombudsman berispt politieke partijen’

Document acties